Hogyan a legkönnyebb az alkoholról leszokás?

Ha ezt a kérdést a többség meg tudná válaszolni, ez az ország és társadalom már nem itt tartana!
Én a felepulok.hu weboldalon azt találtam, hogy a Minnesota-modell ebben úttörő. Ez egy 70 éve használt, és a Felépülők által is alkalmazott rehabilitáció, ami magas arányban vezet tartós önmegtartóztatáshoz. A magas arány 75%-ot jelent.
Ők az egészet azzal tetézik a sikeresség érdekében, hogy saját tapasztalattal rendelkező szakembereik is vannak, akik végig járták már egyszer a felépüléshez vezető nehéz utat. A Minnesota-modell Amerikában annyira elterjedt, hogy az ilyen irányú intézetek már túlnyomó többségükben ezt alkalmazzák.
Ennek az egésznek része az utógondozás is, de a legfőbb eleme egy egyhónapos terápia-jellegű program, amit saját intézményükben élhet át az alkoholbeteg, aki segítségért fordul a Felépülőkhöz. Bentlakás, fokozatosság, komplexitás – talán ezek lehetnének a jelszavaik.
A szakmai segítség persze legalább annyira fontos, mint a megfelelő környezet. Egyedül nem megy – így is mondhatnánk. Segítség márpedig kell, és a szakértő segítség szinte pótolhatatlan. Van a munkatársi listájukon pszichiáter, pedagógiai előadó és számos addiktológiai konzultáns. Azokat a segítőket, akik maguk is leküzdötték már ezt a problémát, tapasztalati munkatársnak nevezik.
Ezt a weboldalt tájékozódásként is ajánlom mindenkinek, akit megérintett az alkoholizmus szele. Akár személyesen, akár egy ismerős útján. Az alkoholról leszokás meg kell történjen mielőbb, mert később már visszafordíthatatlan lesz minden következmény. A Felépülők aktívan is tesznek azért, hogy segítsenek ebben másokat, de ahogy írtam: első lépésnek kiváló ötlet legalább tájékozódni a leírásaikból! Az alkoholról leszokásról ugyanis el kell azt is mondani: egyre több jó módszer van rá. A legjobbat most ismertettem…


Közzétéve

itt:

, írta:

Cimkék: